Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodlaci

LEGENDY

   Vlkodlak (lykantrop, lykan, loup-garou) je člověk, který se za úplňku mění v křížence člověka a vlka. V této podobě nepozná ani nejlepšího přítele, pohání ho jenom hlad po lidském mase. Proměna je pro měnícího se jedince velmi bolestivá a probíhá v jakýchsi křečích. Koho vlkodlak kousne nebo škrábne, stane se také vlkodlakem. Je několik způsobů, jak se stát vlkodlakem: stačí v lese přeskočit spadlý strom, vyrýt do kmenu měděným nožem tři rýhy a u toho křičet vlkodlačí zaklínadlo. Další způsob je vypít vodu, která se nashromáždila v otisku vlčí tlapy. Existují také vlčí kůže nebo opasky z lidské kůže, které mohou člověka proměnit ve vlkodlaka. Dá se dokonce i připravit elixír z vlčích chlupů, oměje vlčího moru a tuku z nemluvněte, po jehož vypití se z člověka stane vlkodlak.

VZHLED

Výška něco přes dva metry, tělo osvalené, postava shrbená, prodloužené paže. Tělo je pokryté vlčími chlupy, uši špičaté, čenich je protáhlý (vlčí). V tlamě mají vlkodlaci buď ostré vlčí tesáky, nebo prodloužené špičáky na spodní čelisti. Mají také ostré dlouhé drápy a huňatý vlčí ocas. V lidské podobě se vlkodlak pozná tak, že mu obočí srůstá nad kořenem nosu, ukazováček má stejně dlouhý jako prostředníček, má mandlovité nehty a chlupaté dlaně.

SCHOPNOSTI

Velká síla a rychlost, svým vytím dokáže zahnat ostatní zvířata. Vlkodlaci také žijí daleko déle než normální lidé a jejich srst je neprůstřelná. Umí se pohybovat jen po zadních ale i po všech čtyřech. V lidské podobě má vlkodlak tak tvrdé zuby, že může klidně překousnout železnou tyč a tak tvrdé nehty, že je může zaseknout do stěny a šplhat. Také cítí lidskou krev na velkou vzdálenost, má lepší zrak a sluch a je fyzicky zdatnější než normální lidé. Před vlkodlakem v lidské podobě utíkají všechna zvířata.

SLABINY

Vlkodlak se popálí o všechno, co je ze stříbra. Účinný způsob jak zabít vlkodlaka je zastřelit ho stříbrnou kulkou, která prostřelí i jeho jinak neprůstřelný kožich. Smrtelné je pro vlkodlaka i zatmění měsíce. Někdy ho k zastavení jeho běsnění stačí oslovit jeho vlastním jménem.

 

SKUTEČNOST

BESTIE Z GÉVAUDANU

Byla to obrovská vlku podobná šelma s rudohnědou srstí a černým pruhem na zádech, velká asi jako tele. Někteří ji prý viděli chodit jenom po zadních. Její první oběť byla čtrnáctiletá dívka, která v létě roku 1764 pásla u lesa ovce. Bestie se najednou vyřítila z lesa, ovcí si ani nevšimla a zaútočila na onu dívku. Bestie roztrhala ještě několik dalších lidí. Poté tehdejší francouzský král vyslal své lovce, aby bestii zabili. To se údajně povedlo v říjnu 1764. Roku 1765 se však útoky opakovaly. Bestie byla definitivně zabita roku 1767.

LYKANTROPIE

Je to vzácná duševní porucha, která způsobuje, že se člověk považuje za vlka (v překladu znamená „vlčí šílenství“). Takto nemocní lidé pak zakládají „vlčí smečky“ (Francie, 1521 – tři mladíci prohlašují, že jsou vlčí smečka), napadají druhé lidi (1598 – muž byl chycen na místě činu vraždy polonahý a porostlý srstí), spí na hřbitovech a vyjí na měsíc (1975 – sedmatřicetiletý muž je vyšetřován lékaři, ti potvrzují, že jeho mozek vykazuje tyto poruchy jenom za úplňku). Tato porucha může být vyvolána stresem, hladověním, nevyspalostí. Nemocní mají zpočátku pocit, že na ně přichází nějaká nemoc. Vysychá jim v hrdle a mají nesnesitelnou žízeň. Mají pocit, že je oblečení tísní a škrtí a zuřivě je ze sebe strhávají. Oči jim slzí a pálí, ruce se kroutí v křečích.

VAMP
Vamp je psychická nemoc, která se projevuje silným vlivem úplňku na chování člověka. Lidé postižení vampem trpí nespavostí, zvýšenou agresivitou, náladovostí, psychickou labilitou a zvýšenými tendencemi ke kriminálním činnostem. Vamp je často spojován s lykantropií nebo s náměsíčností, kdy člověk přitahován úplňkem chodí ve spaní a neví o tom.

HYPERTRICHOSIS UNIVERSALIS (HYPERTRICHÓZA)

Toto je porucha růstu ochlupení (v překladu „chlupy všude“), kdy člověku rostou chlupy po celém těle včetně obličeje.

WERWOLFOVÉ

Toto je příběh nejmenovaného člena partyzánské jednotky, která po osvobození ČR zajišťovala v pohraničí pořádkovou službu. Werwolfové bylo hnutí fanatických mstitelů, podle některých nakažených lykantropií, kteří si myli ruce v krvi obětí a pomazávali si jí tváře. Jednotka těchto partyzánů měla jednou na podzim 1945 zkontrolovat danou oblast na Šumavě. Projížděli lesem ve vojenském džípu, když zahlédli v údolí kouř. Když dorazili na místo, spatřili hořící stodolu a obytný dům. U zdi ležela těla ženy a tří dětí, jejichž krví bylo na zdi kostrbatým písmem napsáno: WERWOLF. Muže našli opodál střeleného do zátylku. Do zad mu někdo vyřezal nožem starogermánskou runu. Ta měla spojitost se starogermánským náboženstvím, ve kterém uctívali vlky.

VLČÍ ADOPCE

Některé vlčice, které přijdou o mládě, ukradnou z blízké vesnice lidské dítě, odnesou ho do své nory a vychovávají je jako vlče. Tyto případy jsou doložené důkazy a vědecky zkoumané – jedinci vychovaní vlky jedí pouze syrové maso, vodu pijí jazykem, pohybují se po čtyřech, mají bystřejší sluch a čich a se svojí smečkou se dorozumívají kňučením a štěkotem. Tito jedinci již nemají šanci vrátit se k lidem – nechápou abstraktní pojmy a jen stěží se naučí pár slov. Zakladatele Říma – bratry Romula a Rema našel pastýř taktéž ve vlčím doupěti. Vlci jsou jediná zvířata, která mají tendence k této „adopci“.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lykantropie

(Pepa, 27. 7. 2022 16:37)

Když se vyvolá prý vlkodlačí zaklínadlo tak to může vyvolat ve vás Klinickou lykantropii a to způsobuje: bolení hlavy, čelistí, kostí, svítící oči, touha chodit ven, agresivita, občasné vrčení a vytí atd. (to platí jen tu noc po odříkání kouzla) tím se každý úplněk budete chovat jako vlk (ještě člověk tím pádem může získávat sílu a jsou i prý na to důkazy.) Člověk v sobě vlka bud má nebo nemá je to součást jedince který má dvě duše. VAROVÁNÍ: nevěřte prosím těm kouzlům a ani je nikam nadávejte, mnoho dětí tomu pak věří a vzniká tím ta Klinická lykantropie, která nemá
s námi, s vlčí duší, nic společného

vlkodlak

(nikola, 2. 3. 2015 18:15)

nějake lidi nevěří na vlkodlaky ale já jo furt je hledám ale nenašlasem je ale vim že tadi někde sou jsou jako mi ale o uplnku sou to nestvuri a i kdiš se naštvou tak se promjeněj zabilibi i své rodiče voni nevjedí co dělaj já osobně bi sem vlkodlakem bít nechtěla,

Re: vlkodlak

(CeckyJakoNecky, 11. 6. 2016 18:56)

tak si blbá jak moje cecky které jsou velké jako necky :)

Re: vlkodlak

(Muriel, 27. 4. 2015 14:26)

Vrrr! Usmrkanci, naučte se pravopis! Svými strašnými chybami hanobíte nejen pracně vytvořený jazyk ale i téma o kterém se horečnatě snažíte zkomolit větu, která se svými hrubkami ztrácí na významu! Vlkodlaci se nebudou zahazovat s nevzdělanci! Howgh

Re: Re: vlkodlak

(Moni Ka, 25. 6. 2015 19:10)

Přesně. Kdo to proboha psal?

Re: Re: Re: vlkodlak

(None, 4. 7. 2015 15:01)

Já už jsem po prvním přelítnutí hledal spojitost mezi vlkodlactvím a sexuální orientací:)

Re: Re: Re: vlkodlak

(Nebudu se predstavovat, 10. 8. 2015 10:10)

Já vim kdo jsou. Znam se s nimi. Ale vam lidskym cervum rikam naposledy ze my se vam odhalovat nebudeme . *Poky)

Re: Re: Re: Re: vlkodlak

(safira 23, 16. 7. 2016 19:23)

ahoj víš moc bi mne zaujímalo , jak že víš tolik o vlkolacích ?
víš mám vlkodlakov ráda ale nejsem žádní lidský červ :D
a mužu se zeptat - jsi vlkodlak nebo ne ?
v jednom komentári jsi vravel že se nebudete odhalovať
že kdo je vlkodlak
jen sem se chtela zeptat
ale nedelej si stoho nic ja vím taky vela o vlkodlakoch
tak se mnej

Re: Re: Re: Re: vlkodlak

(safira 23, 16. 7. 2016 19:33)

ahoj mužu se zeptat
jsi vlkodlak ?
lebo víš písal jsi v jednem komentáru že se odhalovat nebudete
a mimochodem mi lidi nejsme lidský červi ak to nechápeš tak načo to píšeš pane úžasnej ?
víš ja vím vela o vlkodlakoch mám je ráda to nepopírám ale nemusís se vitahovat chápeš nejsem jako ostatní holky které ti natoto naskočí
nejsem jako oni mna neoblbneš jsem možná običejní holka
ale nemusís tak mluvit o lidech
a drž se budeš to potrebovat :D
když jsi vlkodlak

Re: vlkodlak

(Anonimni, 28. 7. 2015 18:48)

Co mas za problem. Hele my se umyme ovladat a byt vlkodlakem je naderna vec. Moji rodice o tom ani nevedi a zijou. Jestlili se snazis najit vlkodlaky tak ti to pude blbje, protoze nas jentak lechce nenajdes a to co tady pisou je naprosta volovyna protoze nevim jaky debyl by pil lidskou krev a maso takova nechutarna .

Re: Re: vlkodlak

(Anonymus, 14. 4. 2016 18:37)

Konečně ten kdo zná pravdu. Proč bychom měly žrát lidské maso. Lidi si akorát myslí jaké jsme nestvůry. Fuj koupat se v krvi jen z pomyšlení na to se mi zvedá kufr. Bohužel to s tím stříbrem je pravda. :-(

Re: Re: Re: vlkodlak

(Vlk, 23. 5. 2016 7:31)

Jo jenže někdy nic nefunguje a pak jak to někomu nejde tak to rozhlásí všude a najednou je z toho tohle nevím jestli jsem nebo nejsem vlkodlak, ale tyhle ty řeči jaká je to blbost jsou jen žárlivostí, že ten dotyčný jím není a chce se jakoby pomstít tak to roznese tyhle žvásty, ale pořád tomu věří!

Re: Re: vlkodlak

(Lycan, 27. 8. 2015 3:46)

Hm,ubohá stvoření jak Vás jinak nazvat. Nevíte o mě Lycanovi nic jen pár bájí, pověsti a co lidé vyprávějí je hloupost. Ten kdo se s touto bytosti setkal,může být rád,že žije!!
Před pěti lety jsem se pokoušel vyvolat vlkodlaka a povedlo se mi to,všechna tvrzení jsou pravdivá. Byl vysoký cca 198cm,šedou srst,velké drápy a zuby. Trošku skrivena ale mohutná postava.
Jsem velmi hrdý na dar který mi dal. Nepokousejte se nás najít,protože když budete chtít najdeme si Vás sami,ale musíte být na toto setkání připraveni! To jsem chtěl říct.

Re: Re: Re: vlkodlak

(Rhyuga, 31. 5. 2016 18:14)

Lycan jo... hmm zaujimaveee.. protom možeš byť len ludska špina ktora si tu vymýšla aby zaujal pozornosť :) A aj keby to bola pravda niektorý vlkodlaci su mocnejši než všetky magicke bytosti do hromady takže na tvojom mieste by som si držal usta.. a nemyslim si že ty vobec niečo vieš o vlkodlakoch

Re: Re: Re: vlkodlak

(Ty, 26. 7. 2016 18:46)

Nenajdeš vlkodlaka pokud nechce

Re: Re: Re: vlkodlak

(Nic, 2. 9. 2016 14:30)

JSI Vlkodlak?

Re: Re: Re: vlkodlak

(Někdo , 25. 3. 2019 10:08)

Takže ty si vlkodlak ? Rád bych se stebou setkal nejsem vlkodlak ale rád bych byl pokud bys mi mohl pomoc nebo někdo jiný byl bych radostí bez sebe email: tomas.beranu@seznam.cz

Re: Re: Re: vlkodlak

(werewolf, 6. 3. 2022 20:54)

Můžu se tě/vás zeptat, jak jste vlkodlaka vyvolal?Děkuju.

Re: těžký život

(vlk, 21. 11. 2021 18:02)

ahoj já jsi se stát vlkodlakem jenže nevím jak to mám udělat můžete mi prosím pomoc pištemy na můj Instagram na sabinka vlk 17

těžký život

(omega, 24. 8. 2013 1:35)

to co tu píšou je blbost!!já jsem omega(vlkodlak samotář) my se promněníme kdy chceme...nezáleži na tom jestli je nebo není uplněk...ale je pravda že krev zrovna chlemtat nemusíme...jo o uplnku se sice ovladat nemuzeme ale vudcove smeček ano...v naší rodině máme všichni na rameni triskelion...doufám že víte co to znamená.nevěřte kecum a nikdo se nesnažte být vlkodlak...mohla by se z vás stát KANIMA.to nechtějte být je to fakt příšerný...káoš byl kanima 2 měsíce než jsme ho vyléčili a bylo to s nim těžký


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »