Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFO

   UFO je zkratka anglického sousloví unedintified flying object, neboli neidentifikovatelný létající objekt. Nejčastěji se jedná o předmět diskovitého tvaru ("létající talíř"), ale i trojúhelníkovitého, protáhlého válcového, vejčitého nebo kulovitého tvaru, který bývá většinou pozorován na obloze. Většinu z pozorovaných úkazů lze racionálně vysvětlit (odraz světla, meteorologický balón atd.) u těch ostatních ale nikdo nedokáže říct, co jsou zač. Nejrozšířenější teorií je, že jsou to kosmické lodě mimozemšťanů, tedy bytostí z jiné planety. Spoustu lidí je přesvědčeno, že se s mimozemšťany setkali nebo že opravdu viděli mimozemský vesmírný koráb.

   Setkání s mimozemšťany se dělí na čtyři druhy:

  • blízké setkání prvního druhu: je spatřeno vzálené UFO
  • blízké setkání druhého druhu: výskyt UFO nebo mimozemšťanů, po kterém zůstanou hmatatelné důkazy nebo jsou během setkání pociťovány
  • blízké setkání třetího druhu: setkání s mimozemšťany
  • blízké setkání čtvrtého druhu: únos mimozemšťany

Existují stovky fotografií a videí zachycující UFO a desítky údajně pravdivých příběhů s touto tématikou. Uvedu jich alespoň pár.

UFO Z NEW HAMPSHIRE

V zimě 1871 vyfotografoval člověk z New Hampshire objekt připomínající raketu letící okolo vrcholků hor. V té době neexistoval žádný pozemský způsob jak létat, pokud člověk neměl křídla nebo horkovzdušný balon.

1870-winter-mount-washington-new-hampshire-ufo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UFO V PRAVĚKU

Malby z jeskyní na hranicích dnešního Španělska a Francie zobrazují mamuty, divoká prasata a „létající talíře“.

UFO Z OREGONU

Jedenáctého května 1950 bylo vyfoceno UFO u McMinnville v Oregonu. Vyfotografoval ho jistý Paul Trent – uznávaný farmář a spořádaný občan, který neměl důvod lhát nebo si něco takového vymýšlet.

mcminville1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

VELIKONOČNÍ OSTROV

Je to ostrov v Tichém oceánu, na němž je vytesáno přes 900 podivných soch. Jejich stáří se odhaduje na 500 - 1100 N.L. Jak se tehdejším obyvatelům podařilo sochy, z nichž některé vážily až 90 tun přemisťovat přes celý ostrov je záhadou. Někteří lidé si stojí za tím, že sochy jsou staršího data než osídlení ostrova prvními lidmi a považují sochy za výtvor mimozemšťanů.

tom1e66de_13.jpg

UFO ZE SOCCORU

24. dubna 1964 – Soccor, Nové Mexiko. Těsně před šestou večer chtěl policista Lonnie Zamora zastavit auto, které jelo moc rychle, ale najednou něco zaburácelo v poušti. Zamora nechal řidiče ujet a šel zjistit, co způsobilo ten hluk. To něco z dálky připomínalo převrácené auto. Jak se však Zamora přibližoval, zjistil, že to je něco jako bílé UFO ve tvaru vejce. Vedle UFO spatřil Zamora dvě postavy menšího vzrůstu ve skafandrech. Zamora se rychle vrátil do auta a sledoval, jak UFO odlétá. Na místě byla nalezena spálená vegetace, zvláštní sloučeniny a spečený písek.

UFO Z ROSWELLU

Třetího července 1947 uslyšel farmář William Bradel v Roswellu v Novém Mexiku záhadnou explozi. Po úsvitu se Bradel vydal zjistit, co to bylo. Nalezl podivné trosky rozmetané na ploše dvou kilometrů čtverečních. Podle generála letectva to byl meteorologický balón. Později se začali šířit mýty o očitých svědcích a o tělech mrtvých mimozemšťanů. Majitel pohřebního ústavu Glenn Dennis prozradil, že si od něj dva dny po havárii Roswellské vojenské letiště objednalo dvě malé rakve.

DALŠÍ VÝSKYTY UFO

1561 několik kulatých předmětů přeletělo nad Norimberkem v Německu. Roku 1566 se totéž stalo ve Švýcarsku. V Lednu 1980 vydává Sovětské velení všem základnám rozkaz dívat se po UFO – jedno se totiž objevilo na jejich radaru. 29. prosince 1980 se nad silnicí poblíž Daytonu v Texasu vznášelo obrovské UFO ve tvaru kosočtverce. 12. června 1998 se dopravní letoun vzlétávající z Londýna téměř srazil s neznámým kovovým objektem.

ÚNOSY NA ALJAŠCE

Město Nome na Aljašce je místem kde se už od 60. let záhadně ztrácejí lidé. V roce 2000 si pacienti psycholožky Dr. Abbey Tylerové stěžují na problémy se spánkem – budí se vždy po třetí hodině ráno a vídávají něco jako záhadnou sovu. Aby doktorka zjistila víc, uváděla své pacienty do hypnózy, ve které si vždy vzpoměli na noční zážitek, o kterém pak nechtěli mluvit a často je dohnal k šílenství nebo se sebevraždili. Krom toho že při sezení pacienti křičeli, svíjeli se v křečích a volaly o pomoc (a už věděli že to není sova), mluvili také již dávno mrtvým jazykem a to Sumerštinou (Sumerský jazyk dosud není úplně rozluštěn – některé desky se Sumerskými nápisy však zobrazují i „létající talíře“, rakety či postavy ve skafandrech). Doktorka se domnívá, že jde o únosy mimozemšťanů. Nakonec jedné noci záhadně zmizela její malá dcera – doktorka vypověděla že ji jakési světlo vtáhlo stropem pryč. Policista který měl u jejího domu hlídku potvrdil světlo a obrovský kulatý předmět nad jejich domem. Doktorka se poté nechala sama zhypnotizovat. Utrpěla však obrovský šok a nyní je pod neustálým dohledem psychiatra. Krom policejních záznamů kvůli zakázané hypnóze existuje i spoustu autentických záběrů a nahrávek z diktafonu ze sezení, které byly použity ve filmu Čtvrtý druh. Dcera doktroky Tylerové se nikdy nenašla.

Nakonec uvedu nějaká zajímavá videa:

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

UFO klub Zlín

(Pitrýs, 25. 3. 2012 16:08)

www.ufoklubzlin.estranky.cz bere nové členy zajímající se o UFO, ale i jiné záhady.

Re: UFO klub Zlín

(hm, 8. 5. 2015 16:09)

Klub Zlín jsou líný podvodníci..slovo podvodníci bych chtěl zdůraznit,nejsou schopný ty debilové přijet disky mimozemštanů ani natočit.

Re: Re: UFO klub Zlín

(Vilém, 3. 7. 2018 17:26)

Hele Ufoune, proč je musíš hned urážet? Ty si myslíš, že je to tak jednoduché něco takového natočit? Já taky věřím na to, že jsi jiná entita, a nechceš se k tomu přiznat!

velikonoční ostrov

(Michal, 10. 2. 2016 22:34)

Co se týče těch hlav? Tak jsem viděl dokument, kde zkoušely odhalit jak se s tím dá pohnout jen za pomocí lan a mozku :D A podařilo se jim to, což znamená že tento mýtus je již vyvráce ;)