Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zachytit ducha, jak s duchem komunikovat?

   Pokud ve vašem domě či bytě straší, rozhodně doporučuji kontaktovat profesionály - žádné církevní exorcisty, ale odborníky zabývající se paranormálními jevy. Ti se pokusí pomoct vám i případným duchům... obvykle ne zadarmo. Pokud však máte dost odvahy, nechce se vám za takovou službu platit nebo se bojíte podvodu, můžete se do "paranormálního vyšetřování" pustit na vlastní pěst. Tak či tak vám v tomto článku představím techniku, kterou můžete pro zachycení ducha použít, a kterou k detekci duchů používají i odborníci.

 

 • DETEKTOR POHYBU
 • INFRAČERVENÝ TEPLOMĚR: nachází teplá místa
 • MĚŘIČ EMF: rozpozná elektrické, elektromagnetické, rádiové a mikrovlnné anomálie - prudké výkyvy
 • MĚŘIČ PŘÍRODNÍ EM: rozpozná nízkoenergetická pole vydávaná lidmi a zvířaty
 • DIGITÁLNÍ TEPLOMĚR: funguje přibližně v rozsahu od -50 °C do 750 °C. Je velmi přesný.
 • GEIGERŮV POČÍTAČ: k měření radioaktivity
 • INFRAČERVENÁ BATERKA: se svítivostí až 1 000 000 cd.
 • INFRAČERVENÁ KAMERA: pro natáčení i v naprosté tmě
 • DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁT
 • DIGITÁLNÍ KAMERA
 • KAZETOVÝ MAGNETOFON

    Pokud se chystáte "lovit duchy" sami za sebe, nezapomeňte si k tomu najít tým odvážných, vyrovnaných a vnímavých lidí, kteří vám se vším pomohou (nebo se o to pokuste). Je třeba maximální opatrnost při zacházení s technikou - nejen kvůli její ceně, ale i kvůli nastavení přístrojů, které by mohli kvůli vaší chybě zaznamenat něco, co tam ve skutečnosti nebylo (tedy nějakého "falešného ducha"). Také při vyšetřování nikdy nikam nechoďte sami - kvůli potencionálnímu nebezpečí i kvůli svědectví, které je u dvou lidí uvěřitelnější než u jednoho. Pokud k vám zavítají nějací odborníci, popište jim problémy, které vám duch způsobuje, popř. zjevení ducha a všechny okolnosti co nejdetailněji.

   Odborné vyšetřování paranormálna vypadá zhruba takto:

 • úvodní konzultace: zjišťování, co se kdy, kde a komu vlastně děje. Obvykle je vyslechnut každý svědek zvlášť kvůli případným odlišnostem u jednotlivých svědectvích
 • umístění techniky
 • první obchůzka: odborníci projdou celý dům, zkontrolují, zda je technika v pořádku, pošlou vás i s rodinou přespat jinam (pokud chcete) a přibližně na hodinu vaše bydliště opustí
 • druhá obchůzka: prohlédnou se záznamová zařízení, jestli nenahrála něco abnormálního
 • kontakt: v noci tým odborníků zhasne všechna světla a pokusí se o navázání kontaktu s přízraklem či přízraky. O toto se pokouší v každé místnosti asi čtvrt hodiny
 • vymítání: pokud odborníci shledají, že v místě vašeho bydliště opravdu straší a zjistí během vyšetřování podrobnosti, pokusí se duchovi vysvětlit, že musí odejít, popř. mu v jeho odchodu na druhý břeh pomoct
 • závěrečná konzultace: specialisté vám sdělí, co se dělo, co zjistili a jak situaci vyřešili (popř. nevyřešili)

Ještě než se ovšem do výše zmíněného pustíte, skuste se zamyslet: SKUTEČNĚ U VÁS STRAŠÍ? Lidé si totiž často s duchy pletou naprosto přirozené jevy, jako například zvuky vydávané vodovodními trubkami, nábytkem nebo i elektrickými spotřebiči, dále s odrazy světel projíždějících aut atd. Falešné fotografie duchů, které pořídíte (byť neúmyslně) mohou být způsobeny prstem položeným na okraji čočky během fotografování, šmouhou na čočce, může jít například i o vlasy nebo poutko od fotoaparátu. Svítivá "kolečka" na fotografiích se dají vysvětlit například přítomností prachových částic nebo dešťových kapek, od kterých se odrazilo světlo blesku. Dnešní digitální fotoaparáty také občas vynechávají pixely. A pokud žijete sami v domě nebo ve velkém bytě, po večerech se můžete cítit nesví, což nemusí být způsobeno zrovna přítomností nějaké vyšší entity z onoho světa - velké prostory mají tendence působit na některé lidi stísněně. Strašidelné stíny pozorované v místnostech může také vrhat prakticky cokoliv, určité procesy v mozku vytváří běžně u lidí pocit, jakoby periferním viděním někoho zahlédli stát za nimi,... Takto by se dalo pokračovat dále. Pokud však začne být vaše situace opravdu vážná, odborníky na paranormálno určitě vyhledejte.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bohnice Praha 8

(Psychologie Bohnice , 4. 7. 2017 16:13)

Jdete se léčit kreténi

Re: Bohnice Praha 8

(Ovar, KSČ, IQ 80, NUDIM SE, 11. 10. 2017 10:25)

Léčit se jdi ty

Re: Re: Bohnice Praha 8

(Josef, 4. 1. 2018 20:09)

Ahoj já jen duchové opravdu jsou neposmivejte se

Re: Bohnice Praha 8

(Vilém, 3. 7. 2018 17:15)

Tebe já znám. Zy jsi duch. Hlavně, když večer před spaním se nacpeš hrachem a čočkou s cibulí. Potom každý může v tvém okolí tebe slyšet a cítit jako ducha. A ještě jedna rada. Začni věřit. Aby se ti náhodou nestalo něco, z čeho pojedeš do Bohnic. Aby ses pak nedivil!

Re: Bohnice Praha 8

(Stop sprostým trollům, 12. 12. 2019 14:46)

Milý sprostý trolle, urážet lidi jisté zájmové skupiny a posílat je na základě pravděpodobně Tvého nepochopení jejich zájmů do Bohnic, je naprostý humus.Teoreticky by tě mohl někdo žalovat.

Zde je něco o urážce na cti:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ur%C3%A1%C5%BEka_na_cti

Zde je odkaz na listinu základních práv a svobod:
https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Re: Re: Bohnice Praha 8

(Stop sprostým trollům, 13. 12. 2019 17:41)

Ještě něco doplním.Psal jsem domněnku z obecné zkušeností"...na základě pravděpodobně Tvého nepochopení jejich zájmů...", protože to bývá u některých ateistů častý jev, že uráží lidi kvůli víře v nadpřirozeno (bohy, duchy, démony, alternativu......).Ovšem doplnil bych, že takové urážení může mít někdy i jiné důvody a to třeba pokrytectví, pokus o ubohou legraci, touhu urážet lidi, touhu naštvat lidi a další jiné důvody.Jaký důvod k tomu máš Ty, víš jen sám, ale je to humus v každém případě.Nicméně, dost častým negativním jevem je, že spousta diskuzí je každou chvíli napadána takovými "inteligentními" projevy.
A když už, tak Psychiatrie Bohnice, nikoliv psychologie, trošku rozdíl.

Duch na pude

(Jaroslav, 14. 2. 2019 22:36)

Dobry vecer byvame v rodinnom dome a mame so susedou spojeny dvor aj.dom .ona stale pocuje hlasy na povale.myslel som ze su to jej vymysly ale dnes som dal hore na povalu.mobil s kamerou a po desiatich minutach som sa vratil.telefon zachytil kroky zvuky.a dychanie ducha do telefonu.pred vcerom tu bol aj knaz ale nepomohlo to.ako by sme to mali riesit?

Divné věci

(Lukas, 24. 11. 2017 7:54)

Dobrý Den Mám dotaz, stává se nám doma, že spadne polička, ale skobičky které jí drží jsou normálně ve zdi. To se nám stalo asi třikrát, někdy spadnou věci z poličky dolu. Je to normální? Dá se to nějak vysvětlit, co by to mohlo dělat??

udch

(bára, 17. 5. 2016 15:57)

U nás v bytě straší někdo neznamí.Jednou jsme všichny bily v obívaku a najednou v kuchiny spadlo taková ta skleněná koule co je vžicky nahoře u tých lamp.Ptom v noci jsem byla v pokoji a nikdo tam nebyl a spadl mi ze skříně můj oblíbení méda a já si neumím vysvětlit proč se to děje.

Re: udch

(wolf, 18. 8. 2016 18:41)

a nemohlo to spadnou s jineho důvodu

Re: udch

(český jazyk , 11. 10. 2017 10:27)

Protože neumíš psát.

duch

(Jindriska, 6. 9. 2017 11:33)

PROSIM POTREBUJI PORADIT MAME DOMA DUCHY STRASI NAS JAK RANO TAK VECIR DEKUJI

hrůza

(Amelie, 22. 8. 2017 11:54)

Pomoc de po me duch ten duch u nás v dome škodí jenom me ale jinak máme s tatou a me sestře neeee:-(((((

veřim na pananormalni jevi

(Amelie, 22. 8. 2017 11:46)

Je mi 9let hrozne se bojím usnout ve tmě nebo sama.Když usinam cítím vždy přítomnost nake osoby ale nikoho nevidim.Když jsem byla mala tak jsem chodila za rodičmi na záchod pres obývací pokoj jednou jsem stala u dveří a za tema dvěma byli hned rodiče a já se koukla za sebe tam za mnou skakala taková rozmazaná dine a byla viřezana jako na helouvina.Ted v poslední době mám hodně často spankovou paralizu a při ni halucinace.Halucinace se projevují tak ze u me na posteli sedí průhledná rozmazaná osoba která pome natahuje ruku prosím mohli by ste mi poradit co dál.:-(

ow

(Wo, 4. 7. 2017 16:11)

Woow

Duchové

(David , 25. 4. 2017 20:10)

Dobrý den potřeboval bych pár věcí objastnit a na naké se zeptat byl byy někdo tadytak laskav a mohl bych ho kontaktovat ::?

Duchové

(David , 25. 4. 2017 20:10)

Dobrý den potřeboval bych pár věcí objastnit a na naké se zeptat byl byy někdo tadytak laskav a mohl bych ho kontaktovat ::?

Duchové

(David , 25. 4. 2017 20:10)

Dobrý den potřeboval bych pár věcí objastnit a na naké se zeptat byl byy někdo tadytak laskav a mohl bych ho kontaktovat ::?

Hledání Duchů

(MARIE COVÍ, 9. 11. 2016 17:45)

To fakt nechápu,proč hledají všichni Duchy jen v noci :-DDDDD to je vidět ,že o tom nic nevědí...no, hlavně že za to mají zaplaceno :-DDDD

Re: Hledání Duchů

(ten co ví víc, 20. 2. 2017 18:11)

Je vidět, že se máš co učit. Přes noc jsou tito duchové silnější, vysílají silnější EM pole, a je větší pravděpodobnost toho ducha i zachytit (kamera, fotoaparát). Co se týče ve dne, je to horší není aktivní a nemá takovou sílu i co se týče pohybu věcmi, ovládaní elektrotechniky a podobně.